border

Flash Art Czech & Slovak Edition

No. 34
Volume VII
December 2014-March 2015
150 Kč | 5,50 €


Flash Art Czech & Slovak Edition No.34  (0)   Flash Art Czech & Slovak Edition No.34  (1)   

OBSAH
News
6
MANIFESTA 10
Júlia Tichonova
 
7
Oslo, velké ryby etc.
EUROPE, EUROPE
Anežka Bartlová
 
8
CENA IGORA
ZABELA PRO KULTURU A TEORII
Markéta Magidová
 
9
Hranice u Malče
KRAVÍN
Blanka Švédová
FESTIVAL SVĚTELNÉHO UMĚNÍ SIGNAL
Darina Alster
 
10
DAN PERJOVSCHI
Vybrané správy
Judit Angel
 
11
POBREŽIE
VOLOVINY
Daniel Grúň
Banská Štiavnica
REZIDENČNÝ PROGRAM BANSKEJ ST A NICE SA ROZRÁSTOL
Gabriela Kisová
 
12
NOVÉ VÝSTAVNÉ PRIESTORY
Lýdia Pribišová
 
 
 
Spotlight:
14
A me
MARTIN BLAŽÍČEK
 
15
Piata Biela noc v Košiciach
PETER MEGYEŠI
 
16
BLAF 2014
ANDREJ JAROŠ
 
 
 
 
Brand New:
17
Stanislav Abrahám
MARTIN BLAŽÍČEK
 
19
Jonáš Gruska
PETR FERENC
 
20
Martinka Bobríková & Oscar De Carmen
LÝDIA PRIBIŠOVÁ
 
 
 
 
Cover story:
29
Otevřená díla Milana Grygara
JAKUB HAUSER
 
32
Podoba zvuku: Hudební realizace díla Milana Grygara
EVA RIEBOVÁ
 
41
Ján Gašparovič
Procesy a vlnenia
KATARÍNA GATIALOVÁ
 
 
 
 
Interviews:
21
Haroon Mirza
Akustický prostor
LINDA YABLONSKY
 
37
Mark Fell
Nepostrehnutelné promeny
LUKÁŠ JIŘIČKA
 
 
 
 
Features:
25
Dôležitost
neprevídatelnosti
Neočakávané dialógy v zvukových dielach
ANDREA LISSONI
 
34
Zvuk v galerii /
Zvuk galerie
Lenka Dolanová
 
39
Cena Jindricha Chalupeckého
Mladí z periferie
MICHAL NOVOTNÝ
 
45
Milan Adamčiak
Myslieť a vidieť zvuk, rozozvučat telo.
DANIEL GRÚŇ
 
50
Máme na Čepana?
DIANA MAJDÁKOVÁ
 
52
Maľba 2014
Cena Nadácie VÚB
SILVIA L. ČÚZYOVÁ
 
 
 
 
Reviews
56
Umění, nebo zvuk Fondazione Prada / Benátky
Michele D’Aurizio
Maria Bartuszová
Múzeum súčasného umenia / Varšava

Vladimír Beskid
Mariana Silva
Audinace Response System Parkour / Lisabon

Markéta Stará Condeixa
 
59
Eugenika
Galerie Kabinet TIC / Brno

Pavlína Míčová
THIS PLACE DOX / Praha
Sabrina Al-Salmanová
Richard Wiesner
Galerie Ferdinanda Baumanna / Praha

Markéta Magidová
 
60
První galerijní víkend různá místa / Budapešť
Péter Emőd
Tomáš Jetela
River gallery / Bratislava

Diana Majdáková
František Demeter Krokus galéria / Bratislava
Ľuboš Lehocký
 
63
Krištof Kintera
Námestie Slobody / Bratislava

Juraj Kováčik
Karl Salzmann Kunsthalle LAB / Bratislava
Alexandra Niczová
Luca Trevisani Pisztoryho palác / Bratislava
Alexandra Niczová